Witaj na łąkowym blogu

Poranek

W każdym poranku jest coś niezwykłego. To on nabija pierwsze takty dnia. To w nim ukryta jest magia zwycięstwa dnia nad nocą. To on jest zwiastunem możliwości.

Jednak zanim zrobi się zupełnie jasno w gęstwinach zarośli, na gałęziach dumnych drzew w lesie nasi latający przyjaciele dają o sobie znać setkami odgłosów cieszących ucho. Słyszysz? To wspaniałe uczucie, gdy zauważy się, że otacza nas taka różnorodność dźwięków. Jest coraz głośniej…

Idzie wiosna! 😉

Łyk kawy i patrzę na nią, górę zza której zaraz wyjrzy słońce, przywita się ze mną lekkim ciepłym spojrzeniem, ogrzeje twarz. Przywita się też z innymi naszymi przyjaciółmi owadami i roślinami.

Promienie muskają łąkę, krzewy i drzewa. Inaczej słychać wiatr. Ciepło sprawia, że nabrzmiewają pąki na drzewach i krzewach, a rośliny na łące zaczynają swoistą gimnastykę, prężą się trawy, rozciągają liście bylin skurczone pod zimowym śniegiem. I krople porannej rosy migoczą radośnie. Widzisz?

Słońce przywita się także z glebą, a wzrastająca temperatura sprawia, że zaczynają się dziać fantastyczne procesy. Budzi się życie pod stopami, wszelkie owady: mrówki, ryjkowce, pszczoły, biedronki, biegaczowate, trzmiele, pająki i wiele innych. Drgną komórki korzeni zaczynając ruch materii w roślinach, aby już niebawem pokazać Światu swoje piękno i różnorodność. Czekasz?

Idzie wiosna! I każdy poranek będzie niezwykły. Doświadczaj 😉